Ruumipõhine ventilatsiooniseade

Ruumipõhine ventilatsiooniseade on lahendus tänapäeval tihti esinevale probleemile, et suure osa oma elust veedame me siseruumides ja ilma hea ventilatsioonisüsteemita võib päeva jooksul õhk muutude raskeks, olles täis hingamisel tekkinud süsihappegaasi, niiskust või erinevaid lõhnasid. Kuid kuna puhas ja värske õhk on oluline eeldus selleks, et tunneksime end hästi ja oleksime produktiivsed, tuleks head õhukvaliteeti kindlasti kodus prioriseerida. Ka kontoris on puhas ja värske õhk sama oluline, arvestades, et iga tööandja eesmärk on veenduda, et töötajatel oleks kõik vajalikud tingimused, et teha kvaliteetset tööd produktiivselt. Seega on väga oluline, et õige ventilatsiooniseade mis tagaks kvaliteetse õhu oleks igas kodus ja kontoris.

Ruumipõhine ventilatsiooniseade on hea alternatiiv tsentraliseeritud ventilatsioonile, mis vajab pikka torude süsteemi ja on suur ettevõtmine. Ruumipõhine ventilatsiooniseade on aga palju kompaktsem, paindlikum ning mille paigaldamine ei vaja niivõrd suurt tööd.  Muidugi on võimalik tubasid tuulutada ning ventileerida ka aknaid ja uksi avades, kuid kuna energia säästmine on tihtipeale meie prioriteet, on kvaliteetse ventilatsiooniseadme soetamine igati mõistlikum. Seda enam, et tänapäeval on ka vajaduspõhised ventilatsiooniseadmed, mis mõõdavad õhukvaliteeti automaatselt. See tähendab, et seade ei tööta terve aeg täisvõimsusel vaid vastavalt vajadusele, siis tuleb filtreid harvem vahetada ja seadme eluiga on pikem.

Ruumipõhine ventilatsiooniseade on ääretult oluline ja kuna valikuid on palju, siis võib olla keeruline leida enda ruumile õige ventilatsiooniseade. Mõned faktorid, mida tuleks arvesse võtta on näiteks seadme õhu läbitöötamise võimsus, sest sellest oleneb, kui suurde ruumi seade sobiks. Lisaks sellele oleks hea kaaluda, kas ruumipõhine ventilatsiooniseade on soojustagastusega ning millises ulatuses. Soojustagastusega ventilatsioonisüsteem on see, kus väljuvat sooja õhku ei saadeta lihtsalt välja, vaid kantakse üle sisenevale õhule. Sedasi saab hoida kokku elektri- või küttekuludelt. Järgmine oluline asi on mõelda välja see, kuhu ventilatsiooniseade paigutada. Siin tuleb võtta arvesse seadme kompaktsust ning seda, kas seade tuleks paigutada lakke või seinale. Siinkohal soovitame võtta ühendust meie spetsialistiga, kes oskab arvestada erinevate faktoritega ning leida Teie ruumile kõige sobivama seadme.

Vaata ka meie soojuspumpade pakkumisi