Soojuspumbad:

Soojuspumbad on hea viis, kuidas enda kodu kütta või jahutada. Need on tihti palju säästlikumad ning keskkonnasõbralikumad kui paljud alternatiivid (nt elektriküte) ning aitavad säästa kütmise pealt kuni 75-80%. Olenevalt kas tegemist on eramaja või korteriga ning mis planeeringuga hoone on, sobivad sinna paremini erinevad seadmed.

Soojuspumbad saab jagada kolme kategooriasse, millest esimene on maasoojuspump, kus energia tuleb maapinda salvestunud päikseenergiast, mis kogutakse kollektori ehk maa sees oleva plasttorustiku abil kokku. Maasoojuspump on üks keskkonnasõbralikemaid ning ökonoomsemaid küttelahendusi.

Õhk-õhk soojuspump kuulub teise kategooriasse ning sobib paremini avatud ruumidesse ning seda saab kasutada nii kütmiseks kui jahutamiseks. See on hea lahendus ka sellele, kui muudest kütteviisidest (nt puuküte või elekter) jääb väheks ning oleks lisa kütteallikat vaja.

Pumbad mis kasutavad kütmiseks vett, on õhk-vesi soojuspump , mis on samuti head nii ruumide kütmiseks kui jahutamiseks. Need võtavad soojust õhust ning selle abil kütavad vett, mida saab kasutada kas radiaatorites kütmiseks või niisama tarbimiseks.

Soojuspumbad töötavad kõige paremini, kui need on valitud vastavalt olulistele kriteeriumitele, seega tuleks enne ostmist tutvuda tehniliste andmetega. Kuna tänapäeva soojuspumbad on vaiksed, pole mürataseme osas vaja muretseda, küll aga tuleks olla kindel, et küttevõimsus on piisav ning soojuspumbad on meie kliimas optimaalsed.

Selleks julgustame Teid võtma ühendust meie spetsialistidega, kes aitavad leida parima soojuspumba, mis sobib Teie koju kõige paremini!