ÕHK-ÕHK SOOJUSPUMP

Õhk-õhk soojuspump koosneb kahest osast – üks neist asub siseruumis ning teine väljas. Sisemine ja väline osa on ühendatud torudega ning välisosa ammutab väljast õhku ning pumpab seda sisse, kus seade kütab õhu õigeks temperatuuriks ning suunab selle ventilaatori abil ruumi laiali.

Õhk-õhk soojuspump on eriti hea lahendus, kuna seda saab kasutada jahedal ajal ruumide kütmiseks aga ka soojal ajal ruumide jahutamiseks. Seda saab väga edukalt kasutada ka ainsa küttelahendusena, küll aga on need veel efektiivsemad kasutades koos teiste küttelahendustega, näiteks puu- või elektriküte.

Õhk-õhk soojuspump võib olenevalt oma tehnilistest aspektidest olla ka erineva tehnilise võimekusega. See, mis võimsusega pumpa vaja on oleneb erinevatest teguritest, näiteks kui suurt ruumi või kodu kütta on vaja ja kui hea soojapidavus hoonel juba on. Hooned, mis on hästi soojustatud ei vaja nii kõrge võimekusega õhk-õhk soojuspumpasid.

Tänapäeva õhk-õhk soojuspump on madala müratasemega, ehk seade töötab nii vaikselt, et seda ei pane tähelegi. Lisaks sellele on uuematel pumpadel mitmetsooniline ruumi temperatuuri jälgiv silm ja optimeeritud õhuvool, mis tagavad selle, et õhk on toas jaotunud ühtlaselt ja vajadusel saab soojuspump suunata sooja õhuvoolu just toa jahedamatesse piirkondadesse. Aina enam on soojuspumbad varustatud ka R32 külmaainega, mis tähendab, et antud soojuspump on veel energiatõhusam ja vähendab keskkonnamõju veelgi enam.

Üks eelis õhk-õhk soojuspumbal on ka selle mugavus. Kui näiteks puuküttega tuleb ise palju vaeva näha, et ahju kütta või elektriküttega tuleb vastavalt välitemperatuurile või eelistustele radiaatoreid ise reguleerida, siis õhk-õhk soojuspump hoiab automaatselt seadistatud temperatuuri, ilma et ise selle jaoks midagi tegema peaks. Seega saab valida enda eelistatud toatemperatuuri, mida soojuspump ise jälgib ning vajadusel kütab või jahutab selle jaoks õhku.

Soojuspumba valikul soovitame võtta ühendust meie müügikonsultantidega siin , kes oskavad Teie eelistusi, hoone soojuspidavust ja ruumi eripärasid arvesse võttes pakkuda Teile kõige paremat lahendust! Vaadake üle meie tootekataloog, andke meile teada enda eelistused ning soetage endale ökonoomne ning tõhus õhk-õhk soojuspump juba täna!

Küsi valikul nõu meie spetsialistidelt. Pakume täisteenust nõustamisest paigalduse ja hoolduseni.

NB! Tellides meilt seadme ja selle paigalduse, tagame kvaliteetse töö ja garantii nii seadmele kui tööle.


Daikin on eestlaste seas tuntud kliimaseadmete tootja. Jaapanist pärit ettevõttel on tehaseid üle maailma, Eestis müüdavad tooted on valmistatud Euroopas. Daikin on tuntud oma suure tootevaliku ja kvaliteetse järelteeninduse poolest.


Ande on bränd, mis hoolib keskkonnast ning seeõttu kasutatakse soojuspumpades ECO tehnoloogiat ja kõige uuemat R32 külmaainet. Lisaks kasutatakse Ande soojuspumpades tuntud tootjate komponente (Hitachi, Toshiba, LG, Nichicon, GMCC, Highly, Zhipu, Renesas, Welling) ning 3-aastane garantii muudab seadme kasutamise ka kõige raskemates tingimustes pingevabaks.