Õhk vesi soojuspump

Õhk vesi soojuspump on hea viis, kuidas enda kodu talvel soojana hoida ning suvel jahutada. Kui mõned küttesüsteemid sobivad ainult kindlates tingimustes, siis õhk vesi soojuspump sobib hästi nii korterisse kui eramajja.

Selline soojuspump on alternatiividest parem, kuna näiteks näiteks ahiküttega või elektriga võib tihti temperatuur siseruumides kõikuda, olenevalt millal ahi köetud on või puhurid sisse lülitatud on,  siis õhk vesi soojuspump seevastu hoiab temperatuuri stabiilselt valitud tasemel, et kodus oleks alati Teile sobiv temperatuur.

Õhk-vesi soojuspump koosneb kahest osast: sisemisest ning välimisest osast. See töötab põhimõttel, et välisosa ammutab õuest soojust, mis omakorda juhitakse läbi sisemise osa maja küttesüsteemi, mida saab läbi torudes olevate vee kasutada kas radiaatorite jaoks, põrandakütteks või tarbevee soojendamiseks.

Taolise küttesüsteemi kasutamisel puudub kombineerimisvajadus teiste kütteliikidega. Lisaks võimaldab õhk-vesi soojuspump palavatel päevadel ka ruume jahutada.

Õhk-vesi soojuspumpasid testitakse Euroopa standardite järgi, mistõttu on seadmete soojustegurid määratud temperatuuril üle nulli. Meie kliimas, miinuskraadide korral, on vajalik seadmel täiendav kütteallikas, kuid meie pakutavatel seadmetel on lisaküte seadmesse integreeritud.

Õhk-vesi soojuspump on heaks alternatiiviks maaküttele, seda on võimalik paigaldada ka kohtadesse, kuhu maakütet paigaldada ei saa. Õhk-vesi soojuspumba näol on tegu keskkonnasõbraliku lahendusega, mis võimaldab säästa isegi enam kui poole küttekuludest võrreldes alternatiivsete lahendustega.

Tehnik24 tootevalikus on mitmeid õhk vesi soojuspumpasid erinevatelt tootjatelt, kellest mõned on näiteks Daikin, Panasonic ja Hitachi. Soojuspumpa soetades tuleks silmas pidada tehnilisi andmeid, et olla kindel, et soojuspump sobiks hästi meie kliimasse ning tehnilised andmed vastaksid hästi sellele, mida klient otsib. Kuna valik on suur ning otsustamine võib olla keeruline, siis võivad meie spetsialistid hea meelega sellega aidata, võttes arvesse Teie kodu eripärasid ning muid Teile olulisi kriteeriumeid. Aitame välja selgitada välja, milline õhk-vesi soojuspump on Teie kodule kõige optimaalsem. Vajadusel toome soojuspumba lisatasu eest koju ning tegeleme ka paigaldamisega.

NB! Tellides meilt seadme ja selle paigalduse, tagame kvaliteetse töö ja garantii nii seadmele kui tööle.

Panasonicu soojuspumpasid iseloomustab hea hinna ja kvaliteedi suhe.


Hitachi pakub premium-klassi soojuspumpasid. Hitachi soojuspumbad on toodetud Jaapani nõudlikule turule – need on vaiksed ning soodne hooldada.


Daikin on eestlaste seas tuntud kliimaseadmete tootja. Jaapanist pärit ettevõttel on tehaseid üle maailma, Eestis müüdavad tooted on valmistatud Euroopas. Daikin on tuntud oma suure tootevaliku ja kvaliteetse järelteeninduse poolest.