MAASOOJUSPUMP

Maasoojuspump on tänapäeval üks kõige ökonoomsemaid ja kõige vähem hooldust nõudvamaid küttelahendusi. See töötab põhimõttel, kus energia tuleb maapinda salvestunud päikseenergiast. See kogutakse kokku maa sees oleva kollektori ehk plasttorustiku abil. Maapinda kaevatakse kraavid, kuhu sisse torud paigaldatakse. Need tuleks panna maa sisse piisavalt sügavale, et maapind külmal perioodil torude ümber ei külmuks kuid kevadel läheks kiiresti soojaks.  Majja sisse pannakse  soojuspump, mis on ühendatud kollektori ning radiaatorite, boileri ja/või põrandaküttega. See on ka väga vaikse müratasemega, mistõttu ei pane seda tihtipeale isegi tähele. Soojuspumpadest üldiselt saab lugeda siin

Maasoojuspump ja maaküte on lisaks ökonoomsusele ka üks kõige keskkonnasõbralikemaid kütmise viise. Kollektori paigaldamine maa sisse ei takista sealsete taimede kasvamist, küll aga on selleks hoone ümber vaja piisavalt suurt maa-ala, kuhu torud paigutada. Just seetõttu sobib maasoojuspump peamiselt just suurematele hoonetele, kuna seal toob see investeeritud summa kõige kiiremini tagasi. Oleks hea, kui majas kasutatakse ka vesikütet, kuna seda suurem on maakütte kasumlikkus.

Üks suuri eeliseid, mis Maasoojuspump toob on see, et see võimaldab küttekulusid vähendada rohkem kui poole võrra ning ei vaja peaaegu üldse hooldust. Esialgne paigaldamine võib võtta tavaliselt aega kuni viis tööpäeva ning hõlmab endas nii kollektori kui soojuspumba paigaldamist, kui ka nende ühendamist küttesüsteemidega. Maakütte süsteemi paigaldamise hind sõltub paljudest erinevatest faktoritest, näiteks kliendi eelistustest, hoone suurusest, maapinnast jne.

Maasoojuspump on küll suurepärane valik, kuid seda paigaldades võib tekkida ka palju küsimusi. Parima lahenduse saamiseks soovitame võtta ühendust meie spetsialistidega. Meie müügikonsultandid oskavad Teie eelistusi ja hoone eripärasusi arvesse võttes tähelepanu pöörata kõige olulisematele kriteeriumitele ja selgitada erinevaid näitajaid. Toome välja parimad lahendused, et Teil oleks kogu informatsioon teha enda jaoks parim valik!

Küsi valikul nõu meie spetsialistidelt. Pakume täisteenust nõustamisest paigalduse ja hoolduseni.

NB! Tellides meilt seadme ja selle paigalduse, tagame kvaliteetse töö ja garantii nii seadmele kui tööle.


Daikin on eestlaste seas tuntud kliimaseadmete tootja. Jaapanist pärit ettevõttel on tehaseid üle maailma, Eestis müüdavad tooted on valmistatud Euroopas. Daikin on tuntud oma suure tootevaliku ja kvaliteetse järelteeninduse poolest.